Ajax spašavao remi u Grčkoj, Zvezda bez pobjede na Marakani!

Osim dvoboja Dinama i Ferencvarosa, u utorak navečer odigrane su još četiri utakmice trećeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. Preostalih pet utakmica na rasporedu je danas.

Prošlogodišnji polufinalist Lige prvaka, Ajax, izvukao je remi na neugodnom gostovanju u Solunu kod PAOK-a odigravši 2:2.

Iz prvog konkretnijeg napada ‘Kopljanici’ su poveli preko Ziyecha, no domaćin je do kraja poluvremena preokrenuo rezultat golovima Akpoma i Matosa. Ipak, u nastavku je Ajax preko Huntelaara stigao do remija.

Simon Mignolet debitirao je na vratima Club Bruggea protiv ukrajinskog Dynama. Nije imao previše posla, a njegova momčad slavila je 1:0 golom Vanakena iz kaznenog udarca.

Nogometaši Crvene zvezde remizirali su s Kopenhagenom pred svojim navijačima. Domaći su imali više prilika, ali samo je Pavkov zabio. Danci su u finišu susreta izjednačili iz dvojbenog kaznenog udarca koji je realizirao Wind.

APOEL i Qarabag odigrali su zanimljivu utakmicu. Ciprani su dominirali, ali gosti su prijetili iz brzih kontri. Dvije su i realizirali, prvo je zabio Emreli u 54. minuti, a prednost je poduplao Gueye 15 minuta kasnije.

Ciprani su u petoj minuti sudačke nadoknade stigli do pogotka koji ih ostavlja u igri uoči uzvrata u Azerbajdžanu.