Akcija koja najbolja pokazuje zašto su svi oduševljeni igrom Ajaxa!

Nogometaši Ajaxa pobijedili su Tottenham 1:0 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka. Nizozemci tako u uzvrat u Amsterdamu nose vrijedan gol u gostima.

Ajax sinoć nije odigrao utakmicu za pamćenje kao protiv Real Madrida i Juventusa, ali igrao je dovoljno kvalitetno da domaćin nije uspio stvoriti nijednu izglednu priliku.

U prvom poluvremenu smo igrali jako dobro, zasluženo smo poveli. U dobroj smo poziciji, ali morat ćemo mnogo bolje odigrati u Amsterdamu jer smo nakon dominacije jednostavno zaboravili igrati nogomet“, rekao je trener Ajaxa Erik ten Hag.

Ajax je na briljantan način otvorio utakmicu, od početka je sakrio loptu zbunjenim domaćinima. Akcija iz 13. minute najbolje pokazuje zbog čega su svi nogometni zaljubljenici oduševljeni igorom ove momčadi Ajaxa.

Akcija je krenula od vratara Onane, a igrači Ajaxa su u 60 sekundi sakrili loptu protivnicima. Strpljivo su širili igru i na taj način pronalazili pukotine u veznoj liniji i obrani Tottenhama.

Čak 23 dodavanja odradili su igrači Ajaxa prije nego što se otvorilo na lijevoj strani, ali je obrana Spursa nekako uspjela očistiti opasnost. No, tri minute kasnije nije bilo pomoći, a precizan je bio Van de Beek.