Ako ne mogu zvijezde, mogu rezervisti! Brahim i Endrick donijeli Realu sigurnu pobjedu i prvu u novoj sezoni La Lige

Nogometaši Real Madrida su na svom Santiago Bernabeu stadionu u utakmici drugog kola španske La Lige savladali Real Valladolid sa uvjerljivih 3:0.

Međutim, daleko je današnji dan i meč bio od idealnog za ‘Kraljevski klub’, obzirom da su sve do kasne 88. minute imali samo jedan pogodak prednosti.

U prvom poluvremenu je Real izgledao zaista blijedo i poprilično nemoćno, dok se na svom debiju u La Ligi nije proslavio ni Kylian Mbappe. Gosti su tako kapitulirali tek u 50. minutu, kada je Fede Valverde iz daljine postigao sjajan pogodak za 1:0.

Ni u nastavku šampion Španije nije blistao, a Carlo Ancelotti je napravio određene promjene. Rezervista Brahim je iskoristio prvu priliku u 88. minutu i duplirao prednost domaćih, da bi duboko u sudačkoj nadoknadi “tačku na i” stavio drugi rezervista Endrick 3:0.

Dakle, one najveće zvijezde poput Mbappea, Viniciusa i Rodryga su bile skoro pa nevidljive, te su u prvi plan iskočile tek druge opcije Ancelottija i pokazale da se na njih itekako može računati.