Alcacer s dva gola u sudačkoj nadoknadi spasio Dortmund, kiks Bayerna!

U popodnevnom programu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je kiksao kod Freiburga, dok se Borussia Dortmund spasila u sudačkoj nadoknadi protiv Wolfsburga.

Bayern je već u trećoj minuti primio pogodak. Holer je glavom pogodio nakon ubačaja s desne strane za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Lewandowski je izjednačio u 22. minuti nakon velike gužve u kaznenom prostoru gdje se sjajno snašao i (polu)škaricama zabio za 1:1. Bavarci su imali čak 27 udaraca na gol domaćina, ali nisu uspjeli doći do tri boda.

Borussia je do 90. minute imala bod, ali onda je na scenu stupio Paco Alcacer. Prvo je iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora razornim udarcem pogodio za 1:0, a onda je pobjedu je potvrdio u 94. minuti nakon asistencije Sancha.

Dortmund je tako ponovno na vrhu ljestvice, ima dva boda više u odnosu na Bayern, a sljedeći vikend očekuje ih kultni ‘Der Klassiker’ na Allianz Areni.