Aleksandr Yerokhin ispisao historiju na Svjetskim prvenstvima!

Aleksandr Yerokhin prvi je nogometaš u historiji Svjetskog prvenstva koji je kao četvrta izmjena u produžecima ušao u igru, nakon što su UEFA i FIFA promjenile pravila za ovaj segment igre.

Nogometaš Rusije priliku za igru dobio je u 97. minuti utakmice između njegove reprezentacije i Španije, a rezultat nakon prvih 90 minuta bio je 1:1. Podsjećamo, selekcija Rusije je prošla u četvrtinu finala nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Yerokhin je u igru ušao umjesto Kuzyayeva, a to je prvi put u historiji Svjetskog prvenstva da jedan igrač kao četvrta izmjena uđe u igru. Podsjećamo, ovo pravilo od sljedeće sezone koristit će se i u Ligi prvaka i Evropskoj ligi.

UEFA je promijenila pravila kada su u pitanju izmjene igrača u jednoj utakmici sredinom 2017. godine, a na FIFA-inim takmičenjima već je iskorištena četvrta izmjena kada je Alvaro Morata ušao u igru na Svjetskom klupskom prvenstvu.