Alen Ovčina u posljednjim sekundama donio trofej Kupa Vogošći

Fantastičnu i uzbudljivu finalnu utakmicu rukometnog Kupa BiH odigrali su u Vogošći ekipe Vogošća Poljine Hills i Izviđač, a trofej je na kraju pripao rukometašima Vogošće koji su slavili rezultatom 31:30.

Izviđač je mnogo bolje ušao u utakmicu i potpuno neutralisao igru rukometaša Vogošće. Igrali su izuzetno rizičnu, ali agresivnu odbranu odlično se fokusiravši na brze tranzicije u kontranapadu kojima su kažnjavali svaku izgubljenu loptu domaćih rukometaša.

To im je nakon nekoliko minuta igre donijelo i visoku prednost od 4-0. Vogošća se dosta mučila u napadu i nije uspijevala probiti fantastičnu odbranu Izviđača te su tako do prvog gola došli tek u 8. minuti igre. U prvih 13 minuta igre za Vogošću je pogađao samo Tarik Međić koji je postigao tri gola, dok je Izviđač povećavao svoju prednost i na polovini prvog poluvremena imao prednost od 5 golova razlike (9-4).

U drugoj polovini prvog poluvremena Vogošća na krilima Hasenića na golu i Tarika Dedajića u napadu smanjuje prednost gostiju na -3, ali se Izviđač pet minuta prije kraja prvog poluvremena po drugi put u meču vratio na plus 6 što im je bila najveća prednost u prvom poluvremenu. Vogošćani su ipak za samo 90 sekundi napravili seirju 3-0 i tako je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 18-15 za goste iz Ljubuškog.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra rukometaša Vogošće koji su dosta energičnije upči u nastavak utakmice i serijom 4-1 smanjili rezultat na 18-19. Nakon toga obje ekipe ulaze u seriju grešaka i izgubljenih lopti te dvije minute nismo vidjeli niti jedan gol. Dinamična igra i nekoliko promašenih zicera gostujućih rukometaša omogućila je Vogošći da u 42. minuti golom Međića dođu do prvog izjednačenja na utakmici (21-21).

Drugo poluvrijeme definitivno je najviše obilježio Ivanković na golu Izviđača koji je držao svoju ekipu u životu svojim fantastičnim odbranama. Izviđać je uspio u 48. minuti otići na +2, ali je Međić svojim golovima omogućavao Vogošći da drži priključak za gostima. Četiri minute prije kraja Šabanović brani zicer rokumetašu Izviđača, a Bečić u kontranapadu postiže gol za Vogošću i poravnava rezultat na 28. -28, a samo 30-tak sekundi nova odbrana Šabanovića omogućava Bečiću da istrči još jednu kontru i donese prvo vodstvo ekipi Vogošće.

Dvije minute prije kraja Grabovac je sa sedam metara izjednačio na 29-29, što je najavljivalo jako uzbudljivu završnicu koju je krunisao Ovčina pogotkom pet sekundi prije kraja kojim je donio prvi trofej u historiji svog kluba. Utakmica je tako završena rezultatom 31-30 za Vogošću.