Alexis Sanches otvara deseto kolo Premiershipa sjajnim golom

Arsenal ove sezone igra zaista odlično, a dobra igra im je donijela i dobre rezultate, te se Topnici nalaze u samom vrhu tabele i nadaju se konačno, nakon jako dugo vremena, novoj tituli prvaka.

[ads1]

Trenutno su tim sa najboljom formom u ligi i u posljednih pet utakmica imaju samo jedan remi, i to protiv Middlesbrougha u posljednjem kolu, a utakmica je završila nepopopularnim rezultatom 0:0.

I deseto kolo je sjajno krenulo za ekipu sa Emirata. Došli su do ranog vodstva protiv Sunderlanda, a strijelac je sjajni Čileanac Sanches, i to glavom, na asistenciju Oxlade-Chamberlaina nakon lijepog prodora po desnoj strani.

Međutim, katastrofalna greška Mustafija primorala je Cecha da sruši napadača Sunderlanda i skrivi penal. Siguran izvođač sa bijele tačke je bio iskusni Defoe i tako se činilo da će ovaj susret možda biti zanimljiv do kraja.

[ads1]

U 69. minuti, Wenger uvodi još napadačkih snaga u vidu Girouda. Francuski napdač je to znao iskoristiti, te je samo dvije minute nakon ulaska u igru, u svom stilu, lijepim golom iz prilično teške pozicije donio Arsenalu novo vodstvo.

[ads1]

Veliki povratak u tim Giroud je upotpunio svojim drugim golom u samo šest minuta provedenih na terenu. Ubacivanjem iz kornera, asistenciju je upisao (ko drugi nego) Mesut Ozil. Ubrzo nakon Girouda, svoj drugi gol daje i Sanches sjajno se snalazeći na dva-tri metra ispred gola domaćina.