Alonso spasio Chelsea u Bournemouthu, West Ham uvjerljiv protiv Southamptona

Nogometaši Chelseaja su u sklopu 28. kola engleske Premier lige gostovali kod Bournemoutha, ali nisu uspjeli ostvariti pobjedu.

Chelsea je poveo u 33. minuti pogotkom Marcosa Alonsa, ali je Bournemouth bolje otvorio drugo poluvrijeme. U razmaku od tri minute ‘Trešnjice’ stižu do preokreta golovima Lerme i Kinga.

Tek u 85. minuti Chelsea je uspio poravnati. Alonso zabija svoj drugi gol na utakmici za 2:2 i bod ‘Bluesa’ na ovom neugodnom gostovanju.

Chelsea sa 45 bodova ostaje na četvrtom mjestu Premier lige, ali Manchester United i Tottenham imaju veliku priliku uključiti se u utrku za posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Newcastle i Burnley podijelili su bodove i odigrali bez golova 0:0, a West Ham je s 3:1 svladao Southamptona nakon golova Bowena, Hallera i Antonia. Jedini gol za Southampton postigao je Obafemi.