Amerikanci nadigrali Australce pred više od 50 tisuća ljudi!

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobijedila je u pripremnoj utakmici uoči Svjetskog prvenstva Australiju 102:86 u Melbourneu.

Momčad Gregga Popovicha otpor domaćina slomila je u trećoj četvrtini koju je dobila sa 32:18. Nakon prvih 20 minuta rezultat je bio 44:43 za SAD.

Najbolji u redovima SAD-a bio je kapetan Kemba Walker s 23 koševa i šest skokova, Myles Turner dodao je 15 poena uz 15 skokova. Patty Mills i Chris Goulding ubacili su po 19 koševa za Australiju.

Pripremni dvoboj u Melbourneu privukao je 51 218 gledatelja. Prva je to od dvije dogovorene utakmice, a druga je na rasporedu u subotu, 24. augusta.

Na Svjetskom prvenstvu SAD je u skupini s Turskom, Češkom i Japanom, a prvu će utakmicu odigrati 1. septembra protiv Češke. Dvije najbolje reprezentacije će se plasirati u drugi dio grupne faze.