Anadolu Efes u ovom trenutku prejak za Real Madrid

Košarkaši Anadolu Efesa večeras su u svom domu uvjerivo savladali ekipu Real Madrida rezultatom 76:60.

Odmah na početku meča gosti su uspostavili svoj ritam igre i poveli sa 9:0. Činilo se da je pred Efesom još jedna teška noć, ali ubrzo su se mišljenja promijenila.

Turski prvak vrlo brzo je pohvatao konce ove utakmice te vrlo brzo stigao i prestigao početno vodstvo Reala. Ipak, nije se dao ni madridski tim te je nakon izjednačenog drugog perioda poluvrijeme završeno s prednošću gostujućeg tima od dva koša razlike.

U nastavku je domaći tim ubacio u brzinu više i na krilima Krune Siona i Bryana Dunstona razbili goste iz Španije. Pomenuti igrači zabili su po 17 poena i tako bez dileme bili najbolji u svom timu.

Kod Reala najefikasniji su bili Llull sa 14,  po 10 su dodali Mickey i Deck što nije bilo dovoljno ni za što više od uvjerljivog poraza u Istanbulu.