AO: Gael Monfils razbio Džumhura i eliminisao ga već u prvom kolu!

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (47. ATP) ispao je već u prvom kolu Australian Opena. Bolji od njega bio je Francuz Monflis 3:0, po setovima 6:0, 6:4, 6:0.

Džumhur je odigrao očajno u prvom setu i nije bio blizu svojih ranijih igara. Napravio je duplo više neprisiljenih grešaka od protivnika pa nije uspio osvojiti nijedan gem u prvom setu.

Nakon razmijenjenih breakova na startu drugog seta činilo se da se Damir vraća u igru. Međutim, igralo se poen za poenom i u ključnom 10. gemu naš teniser gubi servis pa je Monfils došao na korak do pobjede. Francuz je u ovom setu popravio i servis te je imao četiri asa.

Slično kao u prvom setu, i u trećem je Damir odigrao katastrofalno. Ponovo je Monfils odlično servirao s velikim brojem asova za koje Damir jednostavno nije imao rješenja i poraz je bio neminovan.