Apotekari srušili Kovačev Bayern, Eintracht zaustavio Dortmund!

U subotu popodne je u Bundesligi odigrana većina utakmica 20. kola, a svakako najveće iznenađenje je pobjeda Bayera koji je u Leverkusenu Bayern sa 3:1.

Bayern je dobro krenuo i pred kraj prvog poluvremena poveo pogotkom Leona Goretzke. Početkom drugog poluvremena domaći su napravili pritisak i već u 53. minuti izjednačili.

Kingsley Coman je napravio prekršaj na nekih 25 metara od gola, dosuđen je slobodan udarac kojeg je izveo Leon Bailey i fantastičnim udarcem matirao nemoćnog vratara gostiju za 1:1.

U 63. minuti Apotekari dolaze do potpunog preokreta pogotkom Kevina Vollanda. U 87. minuti Leverkusen stiže i do 3:1, a strijelac je bio Alario. Pogodak je prvo bio poništen, ali nakon konzultacije s VAR-om je ipak priznat.

Borussiaa Dortmund je na teškom gostovanju u Frankfurtu kod Eintrachta osvojila bod. Gosti su poveli u 22. minuti pogotkom Marca Reusa, a Eintracht je u 36. minuti izjednačio preko Luke Jovića. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Hertha je na svom terenu pretrpjela minimalan poraz od Wolfsburga. Pogodak za pobjedu gostiju postigao je Wout Weghorst u 65. minuti susreta.

Hoffenheim je ugostio Fortunu Dusseldorf i odigrao 1:1. Andrej Kramarić je u 16. minuti pogotkom iz penala doveo domaće u vodstvo. Na samom početku drugog dijela Fortuna je izjednačila pogotkom Rouwena Henningsa.

Werder je na gostovanju kod Nurnberga bio velik favorit. Do vodstva je stigao u 64. minuti pogotkom Johannesa Eggesteina. Ipak, domaći su u 87. minuti stigli do izjednačenja kada je Mikael Ishak pogodio za konačnih 1:1.

Na ljestvici je vodeća Borussia povećala prednost za jedan bod i sada ima 49 bodova, dok je Bayern ostao na 42 boda.