Argentina izgubila u finalu, Messi promašio penal i oprostio se od reprezentacije

Čile je obranio naslov pobjednika Copa Americe pobjedom u finalu nad Argentinom 4:2 nakon jedanaesteraca (0:0). Ovo je Argentini treće izgubljeno veliko finale u posljednje tri godine.

[ads1]

Grubu utakmicu puno emocija i naboja obilježilo je isključenje Marcosa Rojoa i Marcela Diaza još u prvom poluvremenu, a u 120 minuta igre u New Jerseyu pred 82.000 gledatelja nije bilo golova.

Opet, kao i prošle godine, penale je bolje izvodio Čile, i tako ostavio Argentinu da i dalje nakon 23 godine čeka veliki trofej. A Messi je opet ostao bez pehara s reprezentacijom, za što je i jedan od glavnih krivaca jer je upravo on promašio jedan od dva nerealizirana penala. Poslao je loptu visoko iznad prečke.

[ads1]

U utakmici s više prekršaja nego šansi, Ever Banega imao je priliku u prvom minuti, a Gonzalo Higuain veliku u prvom dijelu. Diaz je u 30. minuti dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Messiju, tenzije su narasle, ali je Rojo u 43. dobio izravni crveni za start s leđa na Vidala, nakon čega je krenula gužva među igračima.

U nastavku je Aguero ušao umjesto Higuaina, ali jedine dvije akcije vrijedne pažnje bili su pokušaji Vargasa (Sergio Romero obranio) u 80. i Aguerov promašaj u 85. nakon odličnog Messijevog proigravanja. U produžetku je u 101. minuti Bravo izveo jednu od obrana turnira, kada je udarac glavom Aguera izbacio ispod prečke, a minutu kasnije Romero je zaustavio Vargasa.

[ads1]

Jedanaesterce su promašajima otvorili Vidal i Messi, ali potom su zabili Čileanci Nicolas Castillo, Charles Aranguiz, Beausejour i Silva, a Bravova obrana Biglijina udarca donijela je trofej Čileu!

Lionel Messi je nakon utakmice potegao teške riječi i poručio da je vjerojatno odigrao posljednju utakmicu za reprezentaciju. “Postoji nekoliko igrača koji razmišljaju da više ne igraju za reprezentaciju. Nikad nije bila gora atmosfera u svlačionici, gore je bilo nego na Svjetskom prventstvu u Brazilu i nekoj drugoj Copi”, rekao je Agüero koji se spominje među igračima koji će se također oprostiti.