Argentina u uzbudljivom meču za treće mjesto Copa Americe savladala Čile

Nogometna reprezentacija Argentine osvojila je treće mjesto na Copa Americi nakon što su porazili Čile rezultatom 2:1.

Argentina je puno bolje otvorila meč i već u 22. minuti imali su prednost od 2:0. Prvo je Aguero nakon sjajne asistencije Messija doveo u vodstvo svoju ekipu u 12. minuti, da bi deset minuta kasnije prednost udovstručio Dybala.

Prije kraja prvog poluvremena, sudija de Vivar pokazao je dva direktna crvena kartona – Lionelu Messiju i Garyju Medelu, zbog koškanja u kaznenom prostoru Čilea, pa su obje ekipe u drugom poluvremenu igrale sa po devet igrača u polju.

U takvom odnosu snaga, jedino što je Čile uspio napraviti je utješni pogodak koji je postigao Arturo Vidal s bijele tačke u 59. minuti, ali do kraja meča nisu imali snage za poravnanje pa je na kraju treće mjesto pripalo Argentincima.