Arne Slot radi posao! Liverpool na najbolji mogući način najavio ‘derbi svih derbija’ narednog vikenda

Nogometaši Liverpoola su u drugom kolu engleskog Premiershipa na svom Anfieldu savladali ekipu Brentforda sa uvjerljivih 2:0.

Neugodni Brentford gostovao je na Anfieldu, ali ipak nije mogao previše napraviti protiv raspoloženih ‘Redsa’, koji su do vodstva stigli već u 13. minutu preko Luisa Diaza. Rezultat prvog poluvremena bio je 1:0.

Liverpool je u nastavku očekivano nastavio dominaciju, a izabranici Arnea Slota redali su prilike pred Flekkenom, no lopta jednostavno nije htjela u gol. Pokušavali su redom Robertson, Jota i Diaz.

Međutim, igrao se 71. minut kada su sve dileme oko današnjeg pobjednika okončane. Mohamed Salah je tada postavio konačnih 2:0 za drugi trijumf engleskog velikana u nizu kada se radi o domaćem prvenstvu.

Dakle, Liverpool je nakon dva kola Premiershipa stopostotan i ima šest bodova. Vrijedi spomenuti da su ‘Redsi’ zabili četiri pogotka i sačuvali svoju mrežu netaknutom.

Naredni izazov za Slota i ekipu je 1. septembra, dok će taj dan gostovati najvećem rivalu Manchester Unitedu na gotovo sigurno krcatom Old Traffordu.