Arsenal do trijumfa: Napokon proradio pakleni napadački tandem!

Arsenal je u sklopu petog kola engleske Premier lige slavio s 3:2 na gostovanju kod novog prvoligaša Cardiffa. Kao što sam rezultat govori, Topnici su se za sva tri boda morali pošteno potruditi.

Unai Emery upisao je svoju prvu gostujuću pobjedu na klupi Arsenala te drugu uzastopnu nakon dva uvodna poraza na otvaranju nove sezone Premier lige.

Topnici su u vodstvo došli već u 12. minuti preko Mustafija, a nakon toga su imali još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva. Kako to obično biva, ubrzo je stigla kazna promašene prilike. U drugoj minuti sudačke nadoknade rezultat je poravnao Camarasa.

Arsenal je u 62. minuti ponovno došao u vodstvo pogotkom Aubameyanga, kojem je to ujedno prvi pogodak u novoj sezoni Premier lige. Međutim, samo osam minuta kasnije, stvari je na početak vratio Cardiffov Ward.

Pogodak za pobjedu gostiju iz Londona djelo je Alexandrea Lacazettea u 81. minuti. Emery je tako napokon dočekao utakmicu na kojoj su pogotke postigli i Lacazzete i Aubameyang.

Arsenal je drugom pobjedom došao do devetog mjesta na tablici, dok je Cardiff ostao 16. s dva osvojena boda, ali je za razliku od prethodnih kola, uspio postići pogodak svom suparniku.