Arsenal i Liverpool podijelili bodove u velikom derbiju!

U derbiju 11. kola engleskog Premiershipa ekipe Arsenala i Liverpoola odigrale su meč bez pobjednika, a konačni rezultat glasio je 1:1.

Liverpool je stigao u vodstvo u 61. minuti. Robertson je dodao do Manea, centaršut Senegalca s lijeve strane je izbio Leno, a lopta dolazi do mjesta na kojem je bio Milner koji pogađa za 0:1 i veliko slavlje gostujućih igrača i navijača.

Arsenal je nakon toga bacio sve karte u napad, Topnici su krenuli po pogodak za poravnanje, a do njega su i stigli u 82. minuti kada sjajni Lacazette koristi asistenciju Iwobija i matira Alissona za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:1.

Topnici su nakon 11 odigranih kola na četvrtoj poziciji sa 23 osvojena boda, dok je Liverpool na vrhu tabele sa 27.