Arsenal jednostavno nije mogao izdržati, Liverpool se ne vraća praznih ruku iz prijestolnice Engleske!

271024Arsenal

U utakmici devetog kola engleskog Premiershipa odigran je i veliki derbi između londonskog Arsenala i Liverpoola na Emiratesu, a isti je završen podjelom bodova i rezultatom 2:2.

Prvi pogodak vidjeli smo već u devetom minutu susreta. Ben White je poslao jednu dugu loptu, ona dolazi do Bukaya Sake, koji sjajnim prodorom izbija pred gol protivnika i zabija za 1:0.

Ipak, gostima je trebalo samo devet minuta da se vrate u igru. Luis Diaz je ovog puta upisao asistenciju, dok je strijelac za ‘Redse’ bio Van Dijk. Pred kraj poluvremena šok za navijače Liverpoola. Mikel Merino u 43. minutu glavom trese mrežu i vraća vodstvo Arsenalu.

U nastavku se ‘Topnicima’ povrijedio defanzivac Gabriel, što je bio ogroman hendikep za izabranike Mikela Artete. Ekipa Arnea Slota je napadala, tražila pogodak za poravnanje, a do kojeg na kraju i dolazi. Konačnih 2:2 postavio je Mo Salah u 81. minutu.

Manchester City je trenutno lider Premiershipa sa 23 osvojena boda, Liverpool je drugoplasirana momčad sa jednim bodom manje, dok je Arsenal treći sa 18 bodova na svom kontu.