Arsenal konačno prekinuo seriju remija trijumfom protiv Newcastlea

Nogometaši Arsenala dočekali su večeras u 26. kolu engleskog Premiershipa ekipu Newcastle Uniteda i upisali trijumf rezultatom 4:0.

Topnici su prije ovog dvoboja upisali čak četiri uzastopna remija, a nakon današnje partije uočena su poboljšanja u igri momčadi Mikela Artete.

Nakon prvih 45 minuta igre na stadionu Emirates nije bilo golova, a domaćin je već na početku drugog poluvremena došao do dva gola prednosti. U 54. minuti susreta nakon asistencije Pepea pogodio je Aubameyang.

Samo tri minute kasnije Pepe je strijelac, a asistirao je Saka. U 90. minuti susreta Ozil je pogodio za 3:0, a konačni rezultat postavio je Lacazette u 96. minuti.

Arsenal je nakon ovog kola 10. na tabeli sa 34 osvojena boda, dok je Newcastle 12. sa tri boda manje.