Arsenal krenuo dominantno, petarda Basela, novi poraz Talijana!

Nakon dva dana uzbuđenja u Ligi prvaka, na red je došla i Europska liga. Utakmice u skupinama od A do F ponudile su pregršt sjajnih poteza i golova.

Derbi prvog kola odigran je u Njemačkoj gdje je Arsenal upisao uvjerljivu pobjedu s 3:0 protiv Eintrachta. ‘Topnici’ su poveli pogotkom Willocka u 38. minuti.

U 79. minuti je “pocrvenio” Kohr, a šest minuta kasnije prednost gostiju je povećao je Saka. Konačnih 3:0 postavio je Aubameyang u 88. minuti susreta.

Najveću pobjedu ostvario je Basel koji je s 5:0 u deklasirao Krasnodar. No, to nije bila najefikasnija utakmica ranijeg termina utakmica. Čak sedam pogodaka viđeno je na Cipru gdje je luksemburški Dudelange iznenadio domaći APOEL s 4:3.

Za iznenađenje popodnevnog programa pobrinuo se rumunjski Cluj protiv Lazija. Završilo je 2:1 za Cluj, a ovo je novi udarac za talijanske predstavnike u Europi, nakon što su u Ligi prvaka podbacili Inter (1:1 protiv Slavije) i Atalanta (poraz 4:0 od Dinama).

Sevilla je s tri pogotka u drugom dijelu utakmice svladala neugodne domaćine iz azerbajdžanskog Qarabaga. PSV je u golijadi s 3:2 nadigrao portugalski Sporting.

Preostale utakmice prvog kola igraju se večeras od 21 sat.