Arsenal minimalnim trijumfom na St. James Parku otvorio novu sezonu

Ekipa Unai Emeryja je u prvom kolu nove sezone Premiershipa na gostujućem terenu kod Newcastlea slavila minimalnim rezultatom 0:1.

Utakmica na St. James Parku donijela je zanimljiv, ali ne pretjerano lijep fudbal, a na kraju je postignut samo jedan pogodak.

Nakon 45 minuta igre nije bilo golova. Oba tima su imala nekoliko solidnih pokušaja, da bi u nastavku Arsenal bio nešto konkretniji, što se isplatilo u najvažnijem dijelu utakmice.

Maitland-Niles je nakon odličnog presinga u 58. minuti oduzeo loptu na sredini terena i fantastično uposlio Aubameyanga koji pogađa za 0:1 i postavlja konačan rezultat dvoboja.

U drugoj utakmici odigranom u ovom terminu Leicester i Wolverhampton su odigrali meč bez pobjednika 0:0.