Arsenal na Emiratesu siguran protiv Fulhama!

Arsenal je u 21. kolu engleskog Premiershipa na Emiratesu savladao Fulham sa ubjedljivih 4:1.

Topnici su poveli u 25. minuti kada je Alex Iwobi uposlio Granita Xhaku, a Švicarac je zakucava u gol za 1:0.

U 55. minuti Alexandre Lacazette je iskoristio asistenciju Seada Kolašinca i povisio na 2:0.

Aboubakar Kamara koji je susret počeo na klupi za rezervne igrače, nakon samo osam minuta na terenu u 69. minuti smanjio na 2:1.

U 79. minuti Arsenal je ponovo stigao do tri pogotka prednosti. Ponovo je Kolašinac sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio loptu pred gol gostiju, Pierre-Emerick Aubameyang je pogodio stativu, a u nastavku akcije Aaron Ramsey pogodio za 3:1.

Konačnih 4:1 postavio je Aubameyang u 83. minuti kada  iskoristio svoju veliku petu priliku na susretu.