Arsenal nakon skoro dva mjeseca upisao pobjedu u Premiershipu

Arsenal je u okviru 16. kola Premiershipa upisao izuzetno važnu pobjedu protiv gradskog rivala West Hama rezultatom 3:1.

Arsenalova odbrana je kapitulirala u 38. minuti susreta. Angelo Ogbonna se najbolje snašao pred golom Arsenala i poslao loptu u mrežu gostujuće ekipe. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:0 za domaće.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Arsenala, a gosti su za svega devet minuta postigli tri pogotka. Prvo je mrežu Davida Martina zatresao Martinelli, da bi samo šest minuta kasnije potpuni preokret donio Nicolas Pepe.

Treći pogodak za Arsenal postigao je Pierre-Emerick Aubameyang nakon asistencije Pepea. Odlično je Gabonac uhvatio volej i poslao loptu u mrežu Martina.

Arsenal nakon 16. kola zauzima deveto mjesto na tabeli sa 22 osvojena boda, dok je West Ham 16. sa isto toliko osvojenih bodova u Premiershipu.