Arsenal, Napoli, Valencia i Salzburg također rutinski osigurali osminu finala!

Topnici su upisali laganu pobjedu rezultatom 3:0 i tako prošli u osminu finala Lige Evrope. Pored njih, plasman su osigurali i Napolitanci pobjedom 2:0 protiv Zuricha.

Izabranici Unai Emerya su u 4. minuti poveli i to nakon što je nespretni Volkov poslao loptu u vlastitu mrežu.

Na drugi gol domaćih se čekalo do 39. minute. Xhaka je odlično izveo korner, a Mustafi nadvisio sve u kaznenog prostoru za 2:0, što je bio i rezultat prvog dijela.

Arsenal je sve dileme oko pobjednika i putnika u osminu finala riješio u 60. minuti, kada je Sokratis pogodio za konačnih 3:0.

Do lagane pobjede je došao još jedan veliki favorit za trofej osvajača Lige Evrope – Napoli.

Ancelotti se nije odlučio za najjači sastav pošto je njegov Napoli i u Švicarskoj slavio sa 3:1, a večeras je u revanšu na svom stadionu savladao Zurich sa 2:0. Za Napolitance su pogađali Verdi i Ounas.

Valencia je večeras na svojoj Mestalli savladala Celtic sa minimalnih 1:0, pa je nakon pobjede od 2:0 iz prvog susreta lagano došla do osmine finala Lige Evrope.