Arsenal remizirao sa Atletico Madridom pred punim Emiratesom!

Pred punim tribinama Emirata, sastali su se Arsenal i Atletico Madrid u zadnjoj europskoj utakmici Arsene Wengera. Finale prije finala, ponudilo nam je odličan meč sa pregršt prilika, a gosti su uspjeli ostvariti povoljan rezultat od 1:1 iako su bili u velikim problemima.

Već u 10. minutu gosti ostaju sa igračem manje kada je Šime Vrsaljko dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i napravio veliki problem svojim kolegama. Da problem bude veći, i trener Simeone je poslan na tribine u 12. minutu, što je Arsenal iskoristio za potpunu dominaciju u prvom poluvremenu. Gosti su pravili početničke greške, ali su mreže mirovale najviše zahvaljujući golmanu Jan Oblaku, koji je odbranama sačuvao svoj tim blamaže.

U drugom poluvremenu, Arsenal je nastavio sa dominacijom koja je krunisana pogotkom Lacazettea u 60. minuti na asistenciju Wilshera.

Ali u 81. minutu Atletico Madrid dolazi do zlata vrijednog pogotka , kojeg je postigao Griezmann nakon što je francuz u duelu otresao sunarodnjaka Koscielnyog. Jorgandžije su preživjele ovo pakleno gostovanje i u Madrid odnose povoljan rezultat pred revanš susret za sedam dana!