ARSENAL SLAVI: Lacazette i Aubameyang srušili Valenciju!

U prvoj polufinalnoj utakmici Europske lige Arsenal je na svom Emiratesu u Londonu svladao Valenciju s 3:1.

‘Topnici’ su napravili prvi korak prema prvom europskom finalu od 2006., kada su igrali finale Lige prvaka protiv Barcelone.

Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Diakhabyja. Loše je reagirala obrana Arsenala nakon kornera, a u šesnaestercu se najbolje snašao Diakhaby i glavom zabio za veliku prednost Valencije.

Samo sedam minuta kasnije Arsenal je izjednačio, a strijelac je bio Lacazette. Brzonogi Aubameyang je projurio kroz obranu gostiju i sve namjestio za Lacazettea koji je samo gurnuo loptu u gol.

U 26. minuti susreta Arsenal je stigao do preokreta, a strijelac je ponovno bio Lacazette. Francuski napadač ostao je nečuvan u kaznenom prostoru i zabio glavom za preokret ‘Topnika’.

U drugom dijelu dominirao je Arsenal. Gosti su se branili, a najveću je priliku promašio Lacazette koji je iz neposredne blizine dva puta pogodio Valencijinog vratara Neta.

Ipak, u prvoj minuti sudačke nadoknade Arsenal je stigao do trećeg pogotka. Konačnih 3:1 postavio je Aubameyang iz neposredne blizine nakon lijepog centaršuta Kolašinca.

Uzvratna utakmica igra se za tjedan dana u Valenciji, a pobjednik će izboriti plasman u finale koje je na rasporedu 29. maja u Bakuu.