Arsenal svladao Bournemouth i zakazao duel protiv Portsmoutha u osmini finala FA kupa

Arsenal je večeras slavio protiv Bournemoutha rezultatom 2:1 i na taj način zakazao duel protiv Portsmoutha u osmini finala FA kupa.

Mikel Arteta na teren je poslao kombinovan sastav sa mnogo omladinaca koji još jednom pokazuju da se na njih može računati u budućnosti.

Arsenal je stigao u vodstvo u petoj minuti. Martinelli je proigrao Saku koji snažnim udarcem matira golmana.

U 25. minuti, ‘Topnici’ su stigli do povećanja rezultata. Saka je poslao odličnu loptu pred gol Bournemoutha, a Nketiah, koji se nedavno vratio sa posudbe u Leedsu, pogodio za 2:0.

Sve što je Bournemouth uspio uraditi do kraja utakmice je počasni pogodak u dubokoj sudijskoj nadoknadi preko Surridgea.

Arsenal će u osmini finala FA kupa odmjeriti snage sa Portsmouthom.