Astana i Malmo na korak do grupne faze Europske lige!

U prvoj utakmici play-offa Europske lige kazahstanski prvak Astana je upisao uvjerljivu pobjedu protiv bjeloruskog BATE Borisova s 3:0.

Astana se približila plasmanu u grupnu fazu Europske lige. U prvom susretu play-offa pobijedila je BATE Borisov 3:0.

Oba kluba su europsku sezonu započele u pretkolu Lige prvaka, ali na kraju će jedan ostati i bez grupne faze Europske lige.

Hrvatski nogometaš Marin Tomasov postigao je sjajan pogodak. U 23. minuti s loptom je ušao s desne strane u sredinu, sjajno pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio u sam gornji kut gostujućeg gola.

U završnici prvog dijela Juri Logvinenko povisio je na 2:0 da bi u drugom dijelu Runar Sigurjonsson s jedanaest metara postavio konačnih 3:0.

Nogometaši švedskog Malmoa svladali su izraelsku Bnei Yehudu s 3:0 i stigli nadomak plasmana u grupnu fazu Europske lige.

Švedska momčad, koja je u prethodnom kolu izbacila bosanskohercegovački Zrinjski, za samo devet minuta je “nokautirala” Izraelce i ostvarila veliku prednost pred uzvratni ogled za sedam dana.

Iskusni Markus Rosenberg je postigao dva brza pogotka u 36. i 40. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Oscar Lewicki pogotkom u 47. minuti susreta.

U istom terminu igrali su i litvanska Suduva i mađarski Ferencvaros. Gosti su bili veliki favoriti, ali na kraju pogodaka nije bilo.