Astana srušila Manchester United, minimalne pobjede Krasnodara i Getafea

Astana je u prva četiri kola Europske lige upisala četiri poraza, no do prvog trijumfa stigla je u petom kolu i to protiv Manchester Uniteda pobijedivši 2:1.

Trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer u Kazakhstan je poveo većinom mlade igrače koji nisu dobili puno prilike u seniorskoj momčadi.

Pomlađeni United je dobro otvorio utakmicu i poveo pogotkom Lingarda u 10. minuti. Početkom drugog dijela mladi Chong promašio je zicer nad zicerima i tako propustio priliku udvostručiti vodstvo Uniteda.

Kazna je stigla u idućem napadu. Astana je izjednačila pogotkom Shomkoa nakon sjajne akcije, a onda stigla i do potpunog preokreta u 62. minuti kada je Bernard autogolom pogodio vlastitu mrežu.

Do kraja susreta Astana je uspješno sačuvala vodstvo i stigla do svoje prve pobjede u Europskoj ligi ove sezone.

Manchester United već je ranije osigurao nokaut fazu, prvi je u grupi L s 10 bodova, dva manje ima Alkmaar, a treći Partizan ima četiri osvojena boda.

U ranijem terminu odigrane su i oba dvoboja iz grupe C. Krasnodar je svladao Basel 1:0, a identičnim rezultatom je Getafe slavio u gostima kod Trabzonspora.

Tri boda Krasnodaru donio je Ari pogotkom iz penala u 72. minuti, dok je pogodak vrijedan trijumfa u Turskoj zabio Jamie Mata u 50. minuti.

Basel je i prije ove petog kola osigurao plasman u nokaut fazu, a drugi putnik će biti poznat nakon međusobnog susreta Getafea i Krasnodara u posljednjem šestom kolu.

Rusima za prolaz grupe igra samo pobjeda u Španjolskoj uz uvjet da zabiju najmanje dva pogotka.