Atalanta preokretom u Napulju ostala u igri za Ligu prvaka!

Napoli je u posljednjoj utakmici 33. kola Serie A na svom stadionu dočekao Atalantu koja je slavila pobjedu nakon preokreta rezultatom 1:2.

Poveo je Napoli u 28. minuti susreta. Malcuit je istrčao kontru po desnoj strani i ubacio loptu pred gol, a Mertens se dobro snašao i uspio pogoditi za 1:0.

Otvaranje drugog poluvremena je donijelo nekoliko dobrih šansi na obje strane, a onda je Atalanta u 69. minuti stigla do poravnanja. Duvan Zapata je iskoristio odličnu asistenciju Iličića.

Nije Atalanta odustajala od svoje igre, a u 80. minuti je stigla i do potpunog preokreta. Zapata je uradio veliki dio posla i uposlio Pašalića koji postavlja konačnih 1:2.

Atalanta je sa nova tri boda došla do ukupno 56 i pete pozicije koja vodi u grupnu fazu Lige Evrope. Vrijedi istaći da su bodovno jednaki sa timom iz Milana, a upravo četvrto mjesto vodi u elitu fudbalskog takmičenja.