Atalanta razbila Valenciju i jednom nogom kročila u narednu fazu Lige prvaka

Ekipa Atalante upisala je ubjedljivu pobjedu protiv Valencije u prvom meču osmine finala Lige prvaka na domaćem terenu rezultatom 4:1.

Atalanta je sjajno otvorila meč i već u 16. minuti stižu u vodstvo. Gomez je upisao asistenciju, a defanzivac Hateboer pogađa za 1:0 i veliko slavlje preko 50.000 navijača na San Siru.

Do kraja prvog poluvremena Atalanta je imala još nekoliko prilika, a onda u samom finišu, tačnije u 42. minuti, Josip Iličić postiže fenomenalan pogodak desnom nogom s vrha kaznenog prostora za veliku prednost svog tima na poluvremenu.

Atalanta je još više motivisana zaigrala u drugom poluvremenu pa u 57. i 63. minuti postižu nova dva pogotka, prvi preko Freulera koji je majstorski pogodio s distance i Hateboera koji je postigao svoj drugi gol, za prednost od 4:0.

Ubrzo je Valencia uspjela postići utješni pogodak preko rezerviste Cherysheva, ali to je sve što su uspjeli uraditi u ovom meču i Atalanta će u revanšu imati veliku prednost koja im skoro garantuje nastup u četvrtini finala Lige prvaka.