Athletic Bilbao stigao Romu u Rimu, Frankfurt svjedočio neočekivanom, Ajax osramotio turskog velikana, Tottenham siguran

260924Roma

Odigrano je još šest utakmica prvog kola ligaške faze Evropske lige, a imali smo priliku vidjeti nekoliko interesantnih duela, dok su i strijelci bili raspucani.

Definitivno je u Rimu odigran mali derbi večeri gdje je Roma dočekala ekipu Athletica iz Bilbaa, te je konačan rezultat ove utakmice glasio 1:1.

Za domaću momčad među strijelce se upisao Artem Dovbyk u 32. minutu susreta, a za goste iz Baskije pogodio je Paredes u 85. minutu i donio bod svom timu.

Ajax je na domaćem terenu deklasirao Bešiktaš sa 4:0, dva gola postigao je Godts, dok su po jedan pogodak dali Fitz-Jim i Taylor za istinski debakl turskog velikana.

U Bukureštu je FCSB razbio RFS iz Rige sa 4:1. Vrijedi spomenuti da su gosti postigli historijski gol u evropskim takmičenjima, ali je klub iz Latvije nastao prije svega osam godina.

Eintracht je u svom Frankfurtu doživio šok. Vodili su 3:1 protiv Vitorie Plzen pred sami kraj utakmice, a češki tim na kraju dolazi do 3:3 i remija golovima Adua u 86. minuti i Jemelka u trećem minutu sudačke nadoknade.

Pred svojim navijačima je Lyon savladao Olympiacos sa 2:0, dok je Braga nakon preokreta u finišu utakmice nadigrala Maccabi iz Tel Aviva rezultatom 2:1.

Susret Tottenhama i Qarabaga kasnio je 40 minuta. ‘Spursi’ su opravdali ulogu favorita i golovima Johnsona, Sarra i Solankea slavili sa 3:0. U onom ranijem terminu danas je Fenerbahče pobijedio Royale Union sa 2:1, dok je Rangers bio bolji od Malmoa rezultatom 2:0.