Athletic minimalno slavio protiv Granade u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Kralja

Nogometaši Athletic Bilbao pobijedili su momčad Granade u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Kralja rezultatom 1:0.

Nakon opreznog početka, prvi je zaprijetio Athletic pokušajem Vesge u 22. minuti. Iako nije bilo puno prilika u prvom dijelu, u 42. minuti Muniain je zabio za vodstvo baskijskog kluba.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Yeray je zatresao mrežu gostiju, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. Capa je također zatresao mrežu Granade u 60. minuti, no nakon intervencije VAR-a sudac je poništio i njegov pogodak.

Athletic je dominirao u drugom poluvremenu, ali rezultat se ipak nije mijenjao. Uzvat na terenu Granade igra se sljedećeg tjedna.

Drugi polufinalni par čine Real Sociedad i Mirandes.