Athletic preokretom do važne pobjede protiv Girone!

U prvoj utakmici 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva u petak navečer sastali su se Girona i Athletic Bilbao.

Bio je ovo dvoboj dvije momčadi koje igraju defenzivan nogomet, a gledajući međusobne omjere većinom je pobjeđivao domaćin, ali jučer je gost bio taj koji je slavio (1:2).

Do vodstva prva je došla Girona pogotkom Stuanija u 37. minuti, bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku je uslijedio preokret. U 53. minutu Athletic je izjednačio pogotkom Williamsa, da bi isti igrač samo šest minuta kasnije asistirao Garciji za konačnih 2:1.

Athletic je ovom pobjedom skočio na osmo mjesto Primere, s tri boda manje i utakmicom više od šeste Seville i pozicije koja vodi u Europsku ligu.