Athletic zaustavio Real, Barcelona na plus dva

Real Madrid je u nedjelju navečer u susretu 18. kola La Liga nove bodove tražio protiv Athletic Bilbaa. Međutim, osvojio je samo bod.

Madriđani su bili bolji cijelu utakmicu, ali svoju nadmoć nisu uspjeli okruniti pogotkom. Athletic se postavio čvrsto i na kraju je osvojio vrijedan bod. Real će sada Novu godinu dočekati na drugom mjestu La Liga s dva boda manje od Barcelone.

Athletic je čak postigao gol u finišu prvog poluvremena preko Kenana Kodre, ali taj gol je poništen zbog zaleđa. Najbliže pogotku Real je bio u 59. minuti kada je Nacho pogodio stativu.

U ranije odigranoj utakmici Atletico Madrid je slavio na gostovanju kod Real Betisa rezultatom 2:1 te je skočio na četvrto mjesto La Lige.

Na tablici vodi Barcelona (39) ispred Reala (37) i Seville (34), a Atletico Madrid ima 32 boda.