Atletico izvukao pobjedu u Valladolidu, Kalinić ponovno strijelac!

Nogometaši Atletico Madrida su u subotu poslijepodne, u 16. kolu Primere, slavili na gostovanju kod Real Valladolida s 3:2. Pogotke za madridsku momčad postigli su Kalinić (26) i Griezmann (45, 80).

Bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić je u svojem 14. nastupu za Atletico matirao vratara Valladolida u 26. minuti na asistenciju Antoinea Griezmanna. Dodajmo kako je ovo Kaliniću bio treći pogodak u trećoj uzastopnoj utakmici za Atletico.

Francuz je u 45. minuti povisio 2:0 iz kaznenog udarca. U nastavku drugog dijela Valladolid se probudio i u razdoblju od 57. do 63. minute poravnao rezultat. Prvo je zabio napadač domaćih Calero, a šest minuta kasnije autogol je postigao Saul.

No, Atletico je na kraju ipak slavio, a heroj je sveprisutni Griezmann. Francuski napadač je u 80. minuti iskoristio gužvu u kaznenom prostoru Valladolida i zabio za važnu pobjedu svoje momčadi.

Atletico je ovom pobjedom došao do 31 boda u prvenstvu, jednako koliko ima i lider prvenstva Barcelona, ali Katalonci imaju utakmice manje. Valladolid se nalazi na 12. mjestu s 20 osvojenih bodova.