Atletico Madrid slavio nakon velikog preokreta protiv Eibara

Ekipa Atletico Madrida ostvarila je treću pobjedu u meču 3. kola španske La Lige nakon velikog preokreta protiv Eibara rezultatom 3:2.

Već do 19. minute Jorgandžije su primile dva pogotka, što je prvi put u eri ovog trenera da je na domaćem terenu u tako kratkom periodu primio dva pogotka, a strijelci za Eibar su bili Charles u 7. i Arbilla u 19. minuti.

Do kraja prvog poluvremena Atletico Madrid je uspio smanjiti na 2:1, a strijelac pogotka bio je Joao Felix nakon dobrog kontranapada. Ovo je ujedno bio i pvijenac u ligi za 19-godišnjeg Portugalca.

U 52. minuti Atletico Madrid stiže do poravnanja nakon pogotka koji je postigaio Vitolo, a kada su svi mislili da će susret završiti bez pobjednika, odnosno da Jorgandžije neće uspjeti probiti odbranu gostiju, na scenu je stupio rezervista Thomas koji u 90. minuti pogađa za 3:2 i erupciju oduševljenja na Wanda Metropolitano stadionu u Madridu.

Vrijedi napomenuti da je ekipi Diega Simeonea poništen pogodak Diega Coste zbog ofsajd pozicije nakon konsultacije sa VAR-om.