Atletico do nove pobjede, Borussia ponovno briljantna!

U drugom kolu skupine A Lige prvaka Atletico Madrid je na Wandi Metropolitano pobijedio Club Brugge s 3:1. U drugom susretu ove skupine Borussia Dortmund je pomela Monaco sa 3:0.

Domaćini su poveli u 28. minuti pogotkom Antoinea Griezmanna. Međutim, slavlje domaćih navijača u 40. minuti pokvario je Arnaut Groeneveld fantastičnim pogotkom s 20 metara iskosa.

No, neumorni Atletico je u 67. minuti ponovno poveo nakon sjajne akcije Diega Coste i Griezmanna. Francuski napadač je sudjelovao i kod trećeg pogotka svoje momčadi, strijelac za konačnih 3:1 bio je Koke u 94. minuti susreta.

Borussia Dortmund je nastavila s odličnim igrama ove sezone pobijedivši Monaco sa 3:0 pogotcima Jacoba Bruuna Larsena (51′), Paca Alcacera (72′) i Marca Reusa (90+3′).

Nakon prva dva kola Atletico i Borussia su maksimalni sa šest bodova, dok su Monaco i Club Brugge i dalje kratkih rukava.