Austrija nadigrala Poljsku i dovela ovu momčad na ivicu eliminacije iz grupne faze

AustrijaPOL

Nogometna reprezentacija Austrije je u drugom kolu grupe D na Euru u Njemačkoj pobijedila Poljsku u Berlinu rezultatom 3:1.

Austrija je povela već u devetoj minuti utakmice. Mwene je ubacio s lijeve strane, a Trauner pogodio glavom za vodstvo da bi Poljaci izjednačili nedugo poslije. U listu strijelaca se upisao Piatek te tako postavio rezultat prvog dijela.

U nastavku je Austrija postigla još jedan pogodak i to u 66. minuti susreta. Rezervista Prass je tri mintue nakon ulaska u igru poslao fantastičnu loptu za Baumgartnera koji je majstorski pogodio za 2:1 Austrije.

Igrala se 78. minuta susreta kada je dosuđen kazneni udarac za Austriju poslije prekršaja Szczesnog na Sabitzeru, a siguran realizator najstrožije kazne je bio Marko Arnautović koji je pogodio za potvrdu pobjede Austrije.

Selekcija Austrije nakon dva kola ima tri boda i gol razliku 2:2 dok je selekcija Poljske na posljednjem mjestu bez bodova.

Posljednje kolo će nam donijeti duele Austrije i Nizozemske te Poljske i Francuske i sigurno je da je Austrija s ovom pobjedom veoma blizu plasmana u osminu finala.