Austrijska senzacija ide dalje, prolazak Bayera, Rome i Wolfsburga

Bayer Leverkusen, Basel, LASK, Roma, Wolfsburg i Wolverhampton izborili su prolazak u osminu finala Europske lige.

Bayer je s dva trijumfa izbacio Porto. U prvoj utakmici ‘Apotekari’ su pobijedili sa 2:1, a na uzvratu u Portugalu sa 3:1. Pogotke za Bayer zabili su Alario (10), Demirbay (50) i Havertz (58), dok je gol za Porto zabio Marega (65).

Basel je svladao APOEL sa 1:0 potvrdivši 3:0 pobjedu iz prvog susreta. Pogodak za novu pobjedu Švicaraca zabio je Frei iz penala u 38. minuti.

Austrijski LASK nastavio je s briljantnim rezultatima. Nakon što je prvi put prošao grupnu fazu, sada je napravio novu senzaciju izbacivši nizozemski AZ Alkmaar.

Nakon 1:1 iz prvog susreta, LASK je na svom terenu pobijedio sa 2:0, a oba pogotka zabio je mladi austrijski reprezentativac Marko Raguž.

Roma je izborila plasman dalje remiziravši na gostovanju kod Genta 1:1 obranivši tako minimalnu pobjedu 1:0 iz Italije.

Gent je poveo u 25. minuti pogotkom Davida. No, Roma je brzo izjednačila, a gol za 1:1 zabio je Kluivert u 29. minuti.

Nakon što je na pred svojim navijačima nadigrao Malmö sa 2:1, Wolfsburg je u gostima bio još efikasniji upisavši pobjedu 3:0. Pogotke za njemačku momčad zabili su Brekalo (42), Gerhardt (65) i Victor (69).

Espanyol se s pobjedom oprostio od europske sezone. Katalonci su svladali Wolverhampton sa 3-2, ali nisu uspjeli nadoknaditi 0:4 poraz iz prvog dvoboja.

Sva tri pogotka za Espanyol zabio je Argentinac Calleri (16, 57-11, 90+1), dok su za Wolvese poentirali Traore (22) i Doherty (80).