Bogdanovićeva utakmica karijere, Jokić junak Denvera, Dončić srušio LeBrona!

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović junak je Utah Jazza. Osim što je bio najefikasniji igrač utakmice s 33 koša, što mu je rekord sezone, pogodio je i tricu sa zvukom sirene za trijumf protiv Milwaukee Bucksa 103:100.

Bogdanović je bio najbolji igrač utakmice, iako je na drugoj strani igrao aktualni MVP lige Giannis Antetokounmpo. Hrvat je ubacio 33 koša uz pet skokova, dok se Grk zaustavio na 30 koševa i 13 skokova.

U četvrtoj četvrtini Antetokounmpo je Bogdanovića pogodio prstom u oko, ali ni to ga nije omelo da pogodi odlučujuću tricu za veliku pobjedu svoje momčadi.

Spektakularan preokret napravili su Denver Nuggetsi u 100:97 pobjedi protiv Philadelphije 76ersa. Na početku posljednje četvrtine gubili su 19 razlike, ali zadnju dionicu dobili su 35:13 i ostvarili vrijedan trijumf.

Do velikog preokreta vodio ih je raspoloženi Nikola Jokić s 26 koševa i 10 skokova. Pogotovo je bio briljantan u finišu kada je pogodio težak šut za vodstvo manje od dvije sekunde do kraja susreta, a potom je iznudio i prekršaj u napadu Joel Embiida.

Inače, ovo je bio i izravni susret dvojice najboljih centara NBA lige. Jokić je prošle sezone izabran u najbolju petorku lige, iako je jedan dio fanova smatrao da se na njegovom mjestu trebao nalaziti Embiid koji je sinoć upisao 19 koševa i 15 skokova.

Mladi Slovenac Luka Dončić nastavlja briljirati na početku svoje druge NBA sezone. Sinoć je ostvario novi triple-double, a uz to ubacio je najviše koševa do sada u karijeri.

Susret je završio s visokih 38 koševa, 14 skokova i 10 asistencija, iako je njegov Dallas izgubio na gostovanju kod New York Knicksa 106:102.

Dončiću je ovo već četvrti triple-double sezone, a srušio je rekord LeBrona Jamesa s najviše triple-double susreta gdje je postigao barem 30 koševa prije 21 godine.