Barcelona bez glavnih igrača uvjerljivo poražena u Vigu!

Nogometaši Celte protiv Barcelone stigli su do tri boda (2:0) koja bi mogla biti vrijedna ostanka u Primeri.

Trener Barcelone Ernesto Valverde je nakon velike pobjede nad Liverpoolom u polufinalu Lige prvaka odlučio odmoriti nositelje igre.

Katalonci su igrali u nikad prije viđenom sastavu: Cillessen, Wagué, Todibo, Umtiti, Vermaelen, Puig, Arthur, Aleñá, Dembélé, Boateng, Malcom.

Celta je iskoristila priliku i upisala vrijednu pobjedu. Povela je u 67. minuti pogotkom Gomez koji je zabio nakon asistencije Boudebouza. U 88. minuti riješila je pitanje nakon što je Iago Aspas mirno realizirao penal.

Barcelona je u prošlom kolu i matematički osigurala titulu, a Celta je ovom pobjedom skočila na 14. mjesto s 40 bodova, pet više od Valladolida koji predvodi momčadi u zoni ispadanja.