Barcelona bolja od Valencije, Atletico doživio prvi poraz!

Nogometaši Barcelone su u derbiju četvrtog kola španjolskog prvenstva na svom Camp Nou uvjerljivo pobijedili Valenciju s 5:2.

Barcelona je na sjajan način otvorila susret i povela s 2:0 golovima Fatija (2) i De Jonga (7) nakon samo sedam minuta igre. Valencia je smanjila na 2:1 pogotkom Gameira (27).

U nastavku su Pique (51) i Suarez (61, 82) riješili pitanje pobjednika. Na konačnih 5:2 smanjio je Maxi Gomez (90+2).

Lider Atletico Madrid doživio je prvi poraz u sezoni izgubivši na gostovanju u San Sebastianu od Real Sociedada s 0:2. Domaći su pitanje pobjednika riješili u tri minute golovima Odegaarda (58) i Monreala (61).

Atletico je ostao vodeći s devet bodova, jednim više od Reala iz Madrida i Athletica, dok je Barcelona četvrta sa sedam bodova.