Barcelona i bez Messija sigurna protiv Getafea za prvu gostujuću pobjedu ove sezone

Ekipa Barcelone je u 7. kolu La Lige na gostujućem terenu savladala Getafe rezultatom 2:0 bez svog najboljeg igrača Lea Messija.

Osim Messija, van stroja su bili Ousmane Dembele, Ansu Fati, Jordi Alba i Samuel Umiti.

To nije smetalo Barceloni koja je u prvom poluvremenu nakon nekoliko propuštenih prilika, u 41. minuti stigla do vodstva kada je Ter Stegen poslao sjajnu loptu za Luisa Suareza koji majstorstkim potezom matira golmana za konačan rezultat prvog dijela.

U 49. minuti katalonski tim je stigao i do 2:0 kada je Carlos Perez sjajno šutirao iz velike udaljenosti, golman domaćih je odbranio njegov šut, ali je na odbijenu loptu natrčao Junior Firpo i postigao prvijenac.

Barcelona je trenutno na drugoj poziciji s tim da će vjerovatno pasti na neku nižu poziciju s obzirom da prvi konkurenti svoje mečeve zaostatka igraju večeras.