Barcelona i bez Messija uvjerljiva protiv Alavesa, titula nikad bliža!

Nogometaši Barcelone su u posljednjoj utakmici večerašnjeg programa La Lige slavili na gostovanju kod Alavesa rezultatom 2:0 i tako došli na korak do nove titule.

Katalonci su preživjeli teško gostovanje bez najboljeg igrača, a Valverde je na klupi ostavio i nekoliko fudbalera koji su u prethodnim utakmicama imali mjesto u početnih 11.

Prvo poluvrijeme nije donijelo prevelika uzbuđenja. Barca je zaprijetila u šestoj minuti preko Suareza i to je jedini detalj vrijedan pomena.

U drugo poluvrijeme su gosti ušli znatno ozbiljnije. Nakon fantastične akcije Suarez propušta loptu za Alenu koji rutinski matira golmana i dovodi svoj tim u vodstvo. Igrala se 54. minuta.

Samo pet minuta kasnije, uz asistenciju VAR-a, dosuđen je penal za Barcelonu, a Luis Suarez mirno zabija svoj 21. pogodak, čime je prestigao Karima Benzemu na listi najboljih strijelaca.

Barcelona sada ima 12 bodova više od Atletica i ako sutra Madriđani izgube od Valencije, tim Ernestea Valverdea počet će i zvanično sa slavljem. Alaves je na osmoj poziciji sa 46 osvojenih bodova.