Barcelona lagano razbila Alaves i osamila se na vrhu tabele

Nogometaši Barcelone večeras su u 18. kolu španske La Lige savladali Alaves rezultatom 4:1.

Već u 14. minuti Griezmann je fantastično pogodio na asistenciju u ovoj utakmici raspoloženog Suareza.

Prije odlaska na odmor Barcelona je došla do dva gola prednosti. Opet je Suarez asistirao, a strijelac je ovaj put Vidal.

U drugom dijelu, tačnije 56. minuti Pons je Alavesu vratio nadu, ali je i ona ugašena početkom 70. minuta.

Novu asistenciju je upisao Suarez, a strijelac je bio fantastični Messi koji je udarcem u svom stilu matirao golmana.

Konačnih 4:1 za Katalonce postavio je Suarez u 75. minuti susreta pogotkom s bijele tačke.

Barcelona nakon 18 odigranih kola ima 39 osvojenih bodova na vrhu tabele. Real utakmicu ovog kola igra u nedjelju protiv Bilbaa na Bernabeu.