Barcelona na pogon fascinantnog Messija srušila Atletico u Madridu

Ekipa Barcelone upisala je veliku pobjedu protiv Atletico Madrida u meču 15. kola španske La Lige rezultatom 1:0.

Teren na stadionu Wanda Metropolitano bio je izuzetno težak za igru s obzirom na jaku kišu koja u Madridu pada, a domaći su se brže adaptirali na takve uslove.

Prijetli su preko Trippiera i Hermosa, ali nisu mogli savladati Ter Stegena.

U drugom poluvremenu obje ekipe igrale su još opreznije i čuvale su jedan bod, a onda Lionel Messi u 86. minuti preuzima odgovornost i donosi pobjedu svoj timu.

U već prepoznatljivom prodoru odigrao je dupli pas sa Suarezom i nakon toga uputio neodbranjiv udarac koji je donio puni plijen njegovom timu.

Pobjedom protiv Atletico Madrida Barcelona je ostala na prvom mjestu sa 31 osvojenim bodom, koliko ima i Real Madrid, dok su ‘Jorgandžije’ na šestoj poziciji sa 25 bodova u La Ligi.