Barcelona ne dozvoljava Gironi status viceprvaka Španije, Real Sociedad kapitulirao na Montjuicu

Nogometaši Barcelone savladali su na domaćem terenu ekipu Real Sociedada sa uvjerljivih 2:0 u 35. kolu španske La Lige i došli do značajnih bodova.

Domaći igrači “spavali” su u prvih pola sata igre, dok ni gostujući tim nije bio mnogo bolji. Ipak, stigao je Sociedad i do pogotka, ali je on poništen zbog minimalnog ofsajda.

Zatim se Barca trznula. Prvo je Raphinha pogodio stativu, a onda je u 40. minutu na Gundoganovu asistenciju Lamine Yamal zatresao mrežu momčadi iz San Sebastiana.

Drugo poluvrijeme gledali smo sličan odnos snaga, te je domaćin uspio da zadrži minimalnu prednost. Nakon svega je u završnici utakmice sudac pokazao na bijelu tačku i dosudio penal za Xavijev tim. Raphinha je snažno šutirao, pogodio metu i postavio konačnih 2:0.

Barcelona se ovom pobjedom vratila na drugu poziciju La Lige sa 76 osvojenih bodova i imaju bod više od trećeplasirane Girone. Real Sociedad je sedmi sa 54 boda.