Barcelona pobjedom protiv Getafea povećala razliku na tabeli!

Izabranici Ernesto Valverdea su na gostujućem terenu savladali su Getafe u okviru 18 kola La Lige rezultatom 2:1.

U 20. minuti je Barca stigla do vodstva. Nakon gužve u šesnaestercu Getafea, najbolje se snašao Leo Messi koji nakon toga lagano posprema loptu iza leđa Sorija.

U 39. minuti Luis Suarez je postigao fenomenalan pogodak nakon što je s nekih 20 metara sjajno uhvatio volej i povećao vodstvo svoje ekipe na 2:0.

U samom finišu poluvremena na 2:1 je smanjio Mata, što je ispostavit će se bio konačan rezultat večerašnjeg duela.

Barcelona je povećala vodstvo u odnosu na Atletico Madrid i nakon 18. odigranih kola imaju 40 bodova, pet više od prvog rivala, sedam više od Seville i čak deset više od Real Madrida.