Barcelona porazila Villareal, susret zasjenila povreda Messija!

Nogometaši Barcelone savladali su Villarreal u 6. kolu španske La Lige rezultatom 2:1. Susret je pored prekrasnih pogodaka obilježila i zasjenila povreda Lionel Messija.

Domaći tim poveo je u samom startu utakmice, tačnije 6. minuti kada novo pojačanje Antonie Griezmann nakon prekida postiže pogodak za 1:0.

Već u 15. minuti Arthur je postigao prelijep pogodak za 2:0, no ubrzo su navijači na Nou Campu utihnuli jer se njihov najbolji igrač povrijedio.

U 29. minuti Lionel Messi se povrijedio i ukazivana mu je pomoć pored linije, no kapiten je nastavio igrati. Međutim, nije počeo drugo poluvrijeme a njegovo mjesto je zauzeo također oporavljeni Osumane Dembele.

Cazorla je u 44. minuti fenomenalno pogodio za 2:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Rezultat se do kraja susreta nije promijenio i Barcelona je upisala pobjedu kojom se popela na četvrto mjesto na tabeli sa bodom manje od ljutog rivala Real Madrida.